PROGRAMI OBRAZOVANJA ODRASLIH

Od ponedjeljka do petka

od 08.30 do 13.00  sati

O B A V I J E S T

Od 28. studenog 2018. profesor Leo Moretti neće održavati konzultacije i ispite. Za sve upite javite se voditeljici obrazovanja odraslih profesorici Tatjani Ribarić u kancelariju u Rijeci.

Polaznici upisani u programe obrazovanja odraslih u upisnom roku od 24. rujna do 05. listopada 2018. godine mogu doći potpisati i preuzeti svoju dokumentaciju od 22. listopada 2018. godine u kancelariju u Rijeci.

Polaznici obrazovanja odraslih kojima su u indeks upisani predmetni profesori Jana Kegalj (neka se jave u kancelariju u Rijeci od 18. listopada 2016.),  Nikolina Tolj i Igor Majkić (neka se jave u kancelariju u Rijeci od 12. rujna 2016.), Vlč. Nikica Jurić, profesorica Iva Nicol Bogović, profesorica Ines Veić i profesor Davor Šakan (neka se jave u kancelariju u Rijeci od 18. rujna 2017.), profesor Juraj Bukša (neka se jave u kancelariju u Rijeci od 30. listopada 2017.) profesorica Mirela Tonković Brkljača (neka se jave u kancelariju u Rijeci od 22. siječnja 2018.) te profesorice Jadranka Reggianini (Politika i gospodarstvo), Maja Vrancich i profesor Eduard Mračić neka se jave u kancelariju u Rijeci od 03. rujna 2018.  radi promjene profesora.

Voditeljica Obrazovanja odraslih Tatjana Ribarić, dipl.iur.

Adresa : Trg Republike Hrvatske 2/III, 51000  Rijeka

Informacije – kontakt  na tel.  051/212-065 ili putem e-mail: odrasli.psb@pomorskabakar.hr

Program: Stjecanje srednje stručne spreme za zanimanja:

• Tehničar za brodostrojarstvo

• Pomorski nautičar

Program: Prekvalifikacija za zanimanja:

• Tehničar za brodostrojarstvo

• Pomorski nautičar

Oblik izvođenja nastave: Dopisno - konzultativna nastava (za općeobrazovne predmete) i redovna nastava (za strukovne predmete)

Uvjeti:                   - završena najmanje osnovna škola,15 ili više godina života

- razredne i završna svjedodžba

- domovnica

- rodni list

- fotografija, index

- uplata

- potvrda o liječničkom pregledu - izdaje medicina rada (za programe Pomorski nautičar i Tehničar za brodostrojarstvo)

Program osposobljavanja: RONILAC PRVOG STUPNJA

program : Osposobljavanje za zanimanje: Ronilac prvog stupnja

(sati: 145 teorijske nastave i 320 stručne prakse)

Oblik izvođenja nastave: redovna i konzultativno-instruktivna

Kandidati moraju zadovoljavati fizičke sposobnosti:

- uron na dah do 5 metara dubine

- plivanje 200 metara za manje od 8 minuta

Uz prijavu se podnosi: svjedodžba o završenoj srednjoj školi, svjedodžba o zdravstvenoj sposobnosti za ronioca (izdaje medicina rada), uvjerenje o položenom tečaju HRS – R1 ili druga priznata ronilačka izobrazba u Republici Hrvatskoj (mogućnost polaganja do kraja teorijskog dijela nastave), rodni list, domovnica.

Uvjeti:                     - završena srednja škola

- svjedodžba o zdravstvenoj sposobnosti za ronioca

- položen  tečaj HRS – R1 ili druga priznata ronilačka izobrazba u RH

(R1, se mora steći najkasnije do završetka teorijske nastave; tečaj možete realizirati kod podvodne zanatske radnje "Aqua sub", Hosti 57, 51000 Rijeka, tel: 051/269-869)